Тон ❤️ на тон - Коса

.
2024

Светот каталог на производи и прибор за професионални фризери
Тон на тон - Коса

PRODUCTS N°: 71
Природна боја крем - амонијак слободен - ARTIST

Природна боја крем - амонијак слободен
ARTIST

Повеќе апликации се можни само со овој иновативен производ : покрие првите побелена коса, заличи т...

Повеќе апликации се можни само со овој иновативен производ : покрие првите побелена коса, заличи т...
ФИЛМ бои - BES

ФИЛМ бои
BES

козметички боја со алфа -хидрокси киселини од овошје Козметика за коса боење кој постигнува живо...

козметички боја со алфа -хидрокси киселини од овошје Козметика за коса боење кој постигнува живо...
рефлекс - BIOSHINE

рефлекс
BIOSHINE

Маска antigiallo, Преструктуирање и, негување и полирање и, со маслото од јојоба и колаген. Маска antigiallo, ...

Маска antigiallo, Преструктуирање и, негување и полирање и, со маслото од јојоба и колаген. Маска antigiallo, ...
Black тонер - BLACK

Black тонер
BLACK

храни, ги интензивира бојата во 3 минути ТОНЕР црна е козметички третман кој ги осветлува и ги инте...

храни, ги интензивира бојата во 3 минути ТОНЕР црна е козметички третман кој ги осветлува и ги инте...
БОЈА КРЕМ - BLACK

БОЈА КРЕМ
BLACK

КОМПЛЕТ боја црна линија - професионална боја цевка Комплет боење трокреветни заштита:. Пред, за ...

КОМПЛЕТ боја црна линија - професионална боја цевка Комплет боење трокреветни заштита:. Пред, за ...
КРЕМ - CAPILLUM

КРЕМ
CAPILLUM

тон на тон ГЕЛ Тон на тон боја во крем формулација - гел. Целосно отсуство на амонијак. Тон на тон б...

тон на тон ГЕЛ Тон на тон боја во крем формулација - гел. Целосно отсуство на амонијак. Тон на тон б...
ефект на бои - CHENICE

ефект на бои
CHENICE

тонот на тонот е одговорот на секоја потреба : на природна коса да се донесе на корисниците на боја...

тонот на тонот е одговорот на секоја потреба : на природна коса да се донесе на корисниците на боја...
PHYSIA TONE етерични масла - DEMERAL

PHYSIA TONE етерични масла
DEMERAL

PHYSIA TONE овозможува ново искуство 100 % амонијак бесплатно боја во само 10 минути. Тоа е тон на тон боја ...

PHYSIA TONE овозможува ново искуство 100 % амонијак бесплатно боја во само 10 минути. Тоа е тон на тон боја ...
DICOLOR - DIKSON

DICOLOR
DIKSON

Боите се наменети за подобрување директни и тонирање на вашата природна коса или за одржување и р...

Боите се наменети за подобрување директни и тонирање на вашата природна коса или за одржување и р...
БОЈА UP - ECHOSLINE

БОЈА UP
ECHOSLINE

Брз апликација, возвишени во резултатот, боја up е низа на нови маски боење Echosline дека во неколку ми...

Брз апликација, возвишени во резултатот, боја up е низа на нови маски боење Echosline дека во неколку ми...
BRIGHTCOLOR - EMMEDICIOTTO

BRIGHTCOLOR
EMMEDICIOTTO

богата со протеини уреди со папаја и Белата создаде сјајна бои кои може да се користи за сите типо...

богата со протеини уреди со папаја и Белата создаде сјајна бои кои може да се користи за сите типо...
Каприц БОЈА уред - EMSIBETH

Каприц БОЈА уред
EMSIBETH

Illumina и интензивира рефлексиите на природните и коса со боја што ги прави светла и мека и, враќање н...

Illumina и интензивира рефлексиите на природните и коса со боја што ги прави светла и мека и, враќање н...
ДИРЕКТНИ БОЈА - EVERLINE

ДИРЕКТНИ БОЈА
EVERLINE

директна боење Директен боење со силни пигментацијата, обезбедува покриеност до 30 % од бела коса,...

директна боење Директен боење со силни пигментацијата, обезбедува покриеност до 30 % од бела коса,...
FAICOLOR ПРОФЕСИОНАЛНА БОЕЊЕ КРЕМ - FAIPA

FAICOLOR ПРОФЕСИОНАЛНА БОЕЊЕ КРЕМ
FAIPA

FAICOLOR е сервис на тон- на -тон иновативни : слатка, не се осветли, не содржи амонијак, обезбедува одли...

FAICOLOR е сервис на тон- на -тон иновативни : слатка, не се осветли, не содржи амонијак, обезбедува одли...
објавувањето Framcolor - FRAMESI

објавувањето Framcolor
FRAMESI

боја exalter Тајната на Framcolor додадете е во бета -хидрокси киселина, супстанца која мазнење не го мен...

боја exalter Тајната на Framcolor додадете е во бета -хидрокси киселина, супстанца која мазнење не го мен...
Framcolor еклектичен - FRAMESI

Framcolor еклектичен
FRAMESI

полу-постојано боја Framcolor еклектичен е полу-постојано боја која покрива до 50 % од бели влакна (до 80...

полу-постојано боја Framcolor еклектичен е полу-постојано боја која покрива до 50 % од бели влакна (до 80...
Тон за тон - FREE LIMIX

Тон за тон
FREE LIMIX

амонијак бесплатно Боење торта дека не содржи амонијак и почитува структурата на косата да ја за...

амонијак бесплатно Боење торта дека не содржи амонијак и почитува структурата на косата да ја за...
Colorance - полу-постојано боја - GOLDWELL

Colorance - полу-постојано боја
GOLDWELL

Првиот полу-постојано боја со IntralipidTM дека реструктуира косата. Поздрав косата, повеќе убави и бри...

Првиот полу-постојано боја со IntralipidTM дека реструктуира косата. Поздрав косата, повеќе убави и бри...
COLORMELANGE - HANTESIS

COLORMELANGE
HANTESIS

со екстракти од масло од сладок бадем. Посебните формулација овозможува на услуга боја на оксида...

со екстракти од масло од сладок бадем. Посебните формулација овозможува на услуга боја на оксида...
NOUVELLE tocuh - HSA

NOUVELLE tocuh
HSA

третман козметички крем тон на тон, без амонијак Опфаќа побелена коса, боја ги нежно и ги прави сл...

третман козметички крем тон на тон, без амонијак Опфаќа побелена коса, боја ги нежно и ги прави сл...
СЛАДОЛЕД - INEBRYA

СЛАДОЛЕД
INEBRYA

KROMASK ПРОФЕСИОНАЛНА идеален за природна коса, обоени и истакна коса Иновативни спектар на маски,...

KROMASK ПРОФЕСИОНАЛНА идеален за природна коса, обоени и истакна коса Иновативни спектар на маски,...
Voila A- БЕСПЛАТНО - INTERCOSMO

Voila A- БЕСПЛАТНО
INTERCOSMO

крем гел за долготрајни и амонијак Тоа е тон -на- тон боја која обезбедува еднообразна и издржлив...

крем гел за долготрајни и амонијак Тоа е тон -на- тон боја која обезбедува еднообразна и издржлив...
Voila БОЈА Култ - INTERCOSMO

Voila БОЈА Култ
INTERCOSMO

БОЈА Култ е новиот боја 3 -во-1 боја, moisturizes и brightens. • Боја во три минути. Три минути се доволни за да ...

БОЈА Култ е новиот боја 3 -во-1 боја, moisturizes и brightens. • Боја во три минути. Три минути се доволни за да ...
СВЕТЛИНАТА + СТРАСТ - ITELY

СВЕТЛИНАТА + СТРАСТ
ITELY

светлина + страст е новиот тонирање крем без амонијак за изветвена коса. Ви овозможува да имате св...

светлина + страст е новиот тонирање крем без амонијак за изветвена коса. Ви овозможува да имате св...
YO.COLORING бРЗО - KEMON

YO.COLORING бРЗО
KEMON

на пазарот на бела коса се повеќе и повеќе мажи и жени кои сметаат сива врвен израз на лицето, елега...

на пазарот на бела коса се повеќе и повеќе мажи и жени кои сметаат сива врвен израз на лицето, елега...
YO.COLORING - KEMON

YO.COLORING
KEMON

тон на тон боја крем без амонијак и без parafenilendiammina со екстракт од јогурт. Нејзините многу нежна фор...

тон на тон боја крем без амонијак и без parafenilendiammina со екстракт од јогурт. Нејзините многу нежна фор...
Kroma - ЖИВОТ - KEMON

Kroma - ЖИВОТ
KEMON

боја третман во 3 минути Нежна третман кој ја храни и одржува живи и светли бои на косата после се...

боја третман во 3 минути Нежна третман кој ја храни и одржува живи и светли бои на косата после се...
YO колор систем : YO типтроник - KEMON

YO колор систем : YO типтроник
KEMON

YO колор систем е систем на интегриран боењепосветена на заштита и благосостојба на коса со боја. ...

YO колор систем е систем на интегриран боењепосветена на заштита и благосостојба на коса со боја. ...
YO СИСТЕМ Боја: Зелена YO - KEMON

YO СИСТЕМ Боја: Зелена YO
KEMON

Kemon започна YO колор систем : боење интегриранпосветена на заштита и благосостојба на коса со боја. ...

Kemon започна YO колор систем : боење интегриранпосветена на заштита и благосостојба на коса со боја. ...
БОЈА BUG - KEVIN MURPHY

БОЈА BUG
KEVIN MURPHY

боја на косата Три шок бои да се создаде шарени ефекти врз косата. Три бои: портокалова, виолетова...

боја на косата Три шок бои да се создаде шарени ефекти врз косата. Три бои: портокалова, виолетова...
Symbio - L OREAL

Symbio
L OREAL

третман растителни екстракти, без амонијак оксидирачки, ниту пак дека згаснува во 10 шампони. Тоа е...

третман растителни екстракти, без амонијак оксидирачки, ниту пак дека згаснува во 10 шампони. Тоа е...
СРЕБРЕН Високата - L OREAL

СРЕБРЕН Високата
L OREAL

• Зголемување на бела коса. • Преструктуирање и replenishes на влакна во помалку од 10 минути. Овие резу...

• Зголемување на бела коса. • Преструктуирање и replenishes на влакна во помалку од 10 минути. Овие резу...
КОСА СО КРЕДА - L OREAL

КОСА СО КРЕДА
L OREAL

боја како моден додаток : течна текстура и блескави создава тенок филм кој се придржува до влакно ...

боја како моден додаток : течна текстура и блескави создава тенок филм кој се придржува до влакно ...
Лореал Professionnel HOMME - L OREAL

Лореал Professionnel HOMME
L OREAL

тон на тон боја без амонијак КАПАК 5 маска бела коса во само 5 минути со пристоен резултат за природ...

тон на тон боја без амонијак КАПАК 5 маска бела коса во само 5 минути со пристоен резултат за природ...
Renovative - L OREAL

Renovative
L OREAL

Директен боење природни рефлекси (времетраење 6 шампон) . Маска бела коса и убавина обновува приро...

Директен боење природни рефлекси (времетраење 6 шампон) . Маска бела коса и убавина обновува приро...
Farandol - L OREAL

Farandol
L OREAL

Директен боење , интензивна рефлексии (времетраење 6 шампон) . Cosmeticità неспоредлив запечатување на ...

Директен боење , интензивна рефлексии (времетраење 6 шампон) . Cosmeticità неспоредлив запечатување на ...
HI.RICHESSE - L OREAL

HI.RICHESSE
L OREAL

HI.RICHESSE е боја -третман, кои нежно се осветлува 1-2 тони макс. Иновативна технологија на ionene Г + incell ба...

HI.RICHESSE е боја -третман, кои нежно се осветлува 1-2 тони макс. Иновативна технологија на ionene Г + incell ба...
Épicéa БОЈА - L OREAL

Épicéa БОЈА
L OREAL

е боја која ја претставува совршена комбинација на природата и технологијата. Épicéa боја дава на к...

е боја која ја претставува совршена комбинација на природата и технологијата. Épicéa боја дава на к...
Diacolor GELÉE - гел боја - L OREAL

Diacolor GELÉE - гел боја
L OREAL

гел боење тон на тон не појаснување, за жена која се обидува рефлекси тенок и проѕирен. Амонијак- б...

гел боење тон на тон не појаснување, за жена која се обидува рефлекси тенок и проѕирен. Амонијак- б...
Chroma ГРИЖА - L OREAL

Chroma ГРИЖА
L OREAL

Третман на боја Лореал Professionnel двојно дејство збогатен со кајсија нафта . Технологија со двојна а...

Третман на боја Лореал Professionnel двојно дејство збогатен со кајсија нафта . Технологија со двојна а...
GLAM БОЈА Напредно - LA BIOSTHETIQUE

GLAM БОЈА Напредно
LA BIOSTHETIQUE

Biosthetique разви GLAM БОЈА Напредно производ кој прави косата повеќе мека и миризлива, обезбедувајќи бр...

Biosthetique разви GLAM БОЈА Напредно производ кој прави косата повеќе мека и миризлива, обезбедувајќи бр...
DOUSCOLOR - LISAP

DOUSCOLOR
LISAP

DOUSCOLOR и DOUSCOLOR ѕвезденото тонот на боите на тоновите се идеални за оние кои сакаат да се задржи бојат...

DOUSCOLOR и DOUSCOLOR ѕвезденото тонот на боите на тоновите се идеални за оние кои сакаат да се задржи бојат...
DOUSCOLOR Ѕвезденото - LISAP

DOUSCOLOR Ѕвезденото
LISAP

Тон на тон боја без амонијак од нијанси млади и модерни , со цел да се постигне во боја услуги superbrilla...

Тон на тон боја без амонијак од нијанси млади и модерни , со цел да се постигне во боја услуги superbrilla...
БОЈА SYNC - MATRIX

БОЈА SYNC
MATRIX

Керамида климатизација комплекс, зад технологија што ја карактеризира БОЈА Sync, обезбедува висок ...

Керамида климатизација комплекс, зад технологија што ја карактеризира БОЈА Sync, обезбедува висок ...
БОЈА SYNC - MATRIX

БОЈА SYNC
MATRIX

Керамида климатизација комплекс, зад технологија што ја карактеризира БОЈА Sync, обезбедува висок ...

Керамида климатизација комплекс, зад технологија што ја карактеризира БОЈА Sync, обезбедува висок ...
Тон за тон - MEDAVITA

Тон за тон
MEDAVITA

амонијак -бесплатно боење крем Покрива до 50 % од бела коса. Донирајте рефлекси исклучително интен...

амонијак -бесплатно боење крем Покрива до 50 % од бела коса. Донирајте рефлекси исклучително интен...
Ултра тонови на боите - PAUL MITCHELL

Ултра тонови на боите
PAUL MITCHELL

полу-постојано боја крем ултра тонови на боите 5 пастелни нијанси се долготрајни, за полу-постој...

полу-постојано боја крем ултра тонови на боите 5 пастелни нијанси се долготрајни, за полу-постој...
мастило работи - PAUL MITCHELL

мастило работи
PAUL MITCHELL

полу-постојано боја Да се ​​создаде екстравагантни изгледа Пол Мичел создаде линија мастило ра...

полу-постојано боја Да се ​​создаде екстравагантни изгледа Пол Мичел создаде линија мастило ра...
КОНЦЕПТ тон за тон - PLURA PROFESSIONAL LINE

КОНЦЕПТ тон за тон
PLURA PROFESSIONAL LINE

без амонијак Амонијак слободен боење крем кој обезбедува природна боја, енергична, меки и нежни ...

без амонијак Амонијак слободен боење крем кој обезбедува природна боја, енергична, меки и нежни ...
SHADES EQ сјај и крем - REDKEN

SHADES EQ сјај и крем
REDKEN

SHADES EQ е тонот на тонови на боја со киселина pH вредност со тоталното отсуство на амонијак и други а...

SHADES EQ е тонот на тонови на боја со киселина pH вредност со тоталното отсуство на амонијак и други а...
МЛАДИ БОЈА EXCEL - REVLON

МЛАДИ БОЈА EXCEL
REVLON

тон на тон - без амонијак Тоа е боја без амонијак, со модерна и најсовремена формулација може да с...

тон на тон - без амонијак Тоа е боја без амонијак, со модерна и најсовремена формулација може да с...
Nutri БОЈА Creme - REVLON

Nutri БОЈА Creme
REVLON

тон на тон, без амонијак и хидроген пероксид Nutri БОЈА крем е слика за боење на косата со негување т...

тон на тон, без амонијак и хидроген пероксид Nutri БОЈА крем е слика за боење на косата со негување т...
FANCIFULL ПЛАКНЕЊЕ - ROUX

FANCIFULL ПЛАКНЕЊЕ
ROUX

FANCIFULL ПЛАКНЕЊЕ е директен осветлувајќи дека има направено тоа полесно за многу жени боја нивната...

FANCIFULL ПЛАКНЕЊЕ е директен осветлувајќи дека има направено тоа полесно за многу жени боја нивната...
БОЈА обалата + ПЛАСТИЧНА - SALERM

БОЈА обалата + ПЛАСТИЧНА
SALERM

тон на тон Два производи дизајнирани да се користат заедно и да се добие тон на тон боја без амони...

тон на тон Два производи дизајнирани да се користат заедно и да се добие тон на тон боја без амони...
Sensación - SALERM

Sensación
SALERM

Бања рефлексии кои ревитализира и brightens бојата бледее. Боја бања и светлина. Системот вклучува упо...

Бања рефлексии кои ревитализира и brightens бојата бледее. Боја бања и светлина. Системот вклучува упо...
техника СИСТЕМ - SCENIC

техника СИСТЕМ
SCENIC

деликатна боја без амонијак Техника систем е полу-постојано боја без амонијак, кој ја храни косат...

деликатна боја без амонијак Техника систем е полу-постојано боја без амонијак, кој ја храни косат...
IGORA - SCHWARZKOPF

IGORA
SCHWARZKOPF

БОЈА GLOSS полу-постојано боја крем гел Igora БОЈА GLOSS е линија на полу-постојано боја, супер брз, со сј...

БОЈА GLOSS полу-постојано боја крем гел Igora БОЈА GLOSS е линија на полу-постојано боја, супер брз, со сј...
BLONDME - SCHWARZKOPF

BLONDME
SCHWARZKOPF

квалитетен третман на косата BLONDME нуди широк спектар на тонови, кои русокоси пенливи благодарени...

квалитетен третман на косата BLONDME нуди широк спектар на тонови, кои русокоси пенливи благодарени...
PUREDIPS - SCREEN

PUREDIPS
SCREEN

БОЈА recharger привремени боење со непосреден ефект А задолжен за боја и виталност исхрана и заштита ...

БОЈА recharger привремени боење со непосреден ефект А задолжен за боја и виталност исхрана и заштита ...
CELLOPHANASE - SEBASTIAN

CELLOPHANASE
SEBASTIAN

highlighters не- оксидативниот Козметички боја не- оксидативниот, амонијак -бесплатно, без кислород во...

highlighters не- оксидативниот Козметички боја не- оксидативниот, амонијак -бесплатно, без кислород во...
COLOREVO MIX - SELECTIVE

COLOREVO MIX
SELECTIVE

5 нијанси, како и: да се неутрализира несакани рефлексии, за да создаде неограничени варијации во б...

5 нијанси, како и: да се неутрализира несакани рефлексии, за да создаде неограничени варијации во б...
Табу боја - CLEAR - SENSUS

Табу боја - CLEAR
SENSUS

меша со сите нијанси и, attenuates рефлекс за пастелни бои и, овозможувајќи прилагодување за да се изме...

меша со сите нијанси и, attenuates рефлекс за пастелни бои и, овозможувајќи прилагодување за да се изме...
гурманските - SHOT

гурманските
SHOT

третман подготвени да ги користат боја за да се покријат првиот побелена коса, заживување и продо...

третман подготвени да ги користат боја за да се покријат првиот побелена коса, заживување и продо...
AXENIA COLORANDA - SOCO

AXENIA COLORANDA
SOCO

новиот систем на професионална боја без амонијак претстави на неверојатно: таа ги опфаќа до 80% бел...

новиот систем на професионална боја без амонијак претстави на неверојатно: таа ги опфаќа до 80% бел...
AXENIA ULTRAREFLEX КРЕМ - SOCO

AXENIA ULTRAREFLEX КРЕМ
SOCO

е негување крем боја која има двојна акција на косата : боја привремено повлекува рефлексии и лент...

е негување крем боја која има двојна акција на косата : боја привремено повлекува рефлексии и лент...
SENSEO - SUBRINA

SENSEO
SUBRINA

тон на тон боја крем Тонот -на- тон SENSEO крем е амонијак- слободни и збогатен со масло од кокос и креа...

тон на тон боја крем Тонот -на- тон SENSEO крем е амонијак- слободни и збогатен со масло од кокос и креа...
ЗДРАВО КРЕМ - TECHNIQUE

ЗДРАВО КРЕМ
TECHNIQUE

амонијак бесплатно Нов тон на тон боја без амонијак од долгорочни резултати. Таа е погодна за пок...

амонијак бесплатно Нов тон на тон боја без амонијак од долгорочни резултати. Таа е погодна за пок...
ЗДРАВО CROMA ДОПИР - TECHNIQUE

ЗДРАВО CROMA ДОПИР
TECHNIQUE

негување крем боја Боја крем со Macadamia масло, кое од недела до недела оживува боја на косата враќањ...

негување крем боја Боја крем со Macadamia масло, кое од недела до недела оживува боја на косата враќањ...
Cheri БОЈА - TMT

Cheri БОЈА
TMT

амонијак -бесплатно боење крем Постојана боја на косата без амонијак, Cheri БОЈА крем е достапен во ...

амонијак -бесплатно боење крем Постојана боја на косата без амонијак, Cheri БОЈА крем е достапен во ...
RHOL БОЈА хербални - TOCCO MAGICO

RHOL БОЈА хербални
TOCCO MAGICO

е тонот на тонот боење третман формулирани крем направен од билни екстракти и ориз трици масло. Ид...

е тонот на тонот боење третман формулирани крем направен од билни екстракти и ориз трици масло. Ид...
БОЈА - WELLA

БОЈА
WELLA

БОЈА FRESH директна боење Боја Свежи е акционен филм -формирање на козметички highlighters, без амонијак. ...

БОЈА FRESH директна боење Боја Свежи е акционен филм -формирање на козметички highlighters, без амонијак. ...

X